Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/cykliste.cz/cykliste.cz/new_test/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 30
Carsharing v Liberci - novinky | Cyklisté Liberecka
Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Carsharing v Liberci - novinky

Už více než půl roku je v Liberci v provozu služba carsharing. Liberec je po Brnu druhé město v ČR, kde takový systém funguje. V Praze je v provozu stejný systém se 2 auty od loňského července. Přibylo pár nových klientů a v letošním roce očekáváme v Liberci další auto.

V Liberci se podařilo prosadit, aby klienti carsharingu měli od roku 2014 slevu na roční předplatní jízdenku v MHD Liberec typu STANDARD (sleva 10%) a ABONENT (sleva 5%). Sleva na MHD se za 30 let vývoje carsharingu v západní Evropě ukázala jako vhodný motivační prvek ve městech s přebujelou automobilovou dopravou. Dalším typem standardní podpory je vyhrazené stání zdarma pro sdílené vozy. Ten bude v Liberci aktuální až po přechodu na nový bezkontaktní systém předávání aut, což by mělo být do poloviny letošního roku. Autonapůl postupně vybaví palubními jednotkami všechny své vozy v Brně, Praze a Liberci (12 + 2 +1 vůz). Tím se dnešní volně plovoucí systém (free-floating) změní na pohodlnější stanovištní systém (station system).

Zájemci o sdílení se více dozvědí na www.autonapul.org