Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/cykliste.cz/cykliste.cz/new_test/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 30
Jak jsme jezdili Do práce na kole 2015 | Cyklisté Liberecka
Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Jak jsme jezdili Do práce na kole 2015

Téměř tři stovky soutěžících z Liberce a Jablonce n.N. se během května zůčastnilo  kampaně Do práce na kole. Na konci května byli ti kteří najezdili více než 66% cest během měsíce byli zařazeni do slosování o skládacíkolo Foldy a další hodnotné ceny.

Celou kampaň Do práce na kole na Liberecku odstartovala Jarní cyklojízda 21. dubna, při které jsme dojeli v počtu asi 90ti účastníků od Liberecké radnice až na koupaliště do Vratslavic.

Netrvalo dlouho a začátkem května vyjeli všichni přihlášení do svých zaměstnání na kole.

Milión a půl kilometrů ušlapali soutěžící během května v rámci soutěže firem Do práce na kole a na svůj vlastní pohon by cyklisté pětatřicetkrát objeli Zeměkouli. Pátý ročník soutěže byl rekordní: do klání se v celé české republice zapojilo 7 280 lidí z 1 156 firem a institucí v čtyřiadvaceti českých a moravských městech. Kampaně Do práce na kole se na Liberecku účastnilo přes 260 soutěžících.

Poslední květnový víkend proběhlo vyhodnocení celé soutěže na festivalu Greenfest v areálu Lidové sady. Před altánkem se kolem 5 hodiny odpolende, který je zde v roli pódia,  schází lidé s modrými tričky. A očekávají, zdali to budou letos oni, kdo odejdou s některou z cen.

Nejvíce kilometrů za měsíc květen najezdil pan Jan Kopal 1300 km. Do soutěže pravidelné dojížďky do práce na kole  byly zařazeny týmy které použili kolo k více než 66 % cest během května.  Zde rozhodovalo losování. Byl vylosován tým Archy Liberec, který obdržel dárkové balíčky obsahující poukázky do Centra Babylon, poukázku na zapůjčení lodí na Jizeru a cyklodoplňky od Redeight bike shop a soudek piva Svijany. Skládací kolo Foldy, které bylo hlavní cenou v kategorii pravidelné dojížďky do práce na kole jednotlivců vyhrála paní Lenka Čápová.

Celá kampaň by však na Liberecku neproběhla bez podpory našich hlavních regionálních sponzorů  firmy KNORR-BREMSE Systémy pro užitková vozidla ČR, s.r.o. a centra Babylon. Dále děkujeme našim významným regionálním partnerům za spolupráci a ceny, které věnovali do soutěže: firmám Elbikes, Pivovaru Svijany, NC Géčko a Red Eight bike shop, Žlutá plovárna Malá Skála, APe Křižany, ZOO Liberec a Greenfest Liberec.

Velký dík za záštitu patří také Zdravému městu Liberec a Libereckému kraji.

Největší dík však patří všem zapojeným účastníkům, kteří svou aktivní účastí ukázali, že cyklistů jezdí po městě čím dál víc a to i přesto, že se podmínky nezlepšují. Díky!