Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/cykliste.cz/cykliste.cz/new_test/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 30
Připravujeme kampaň „Do práce na kole 2017“ | Cyklisté Liberecka
Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Připravujeme kampaň „Do práce na kole 2017“

Další ročník kampaně se pozvolna rozjíždí. Kampaň po roční přestávce opět organizuje na Liberecku a Jablonecku spolek Cyklisté Liberecka.

Chtěli bychom, aby si lidé uvědomovali, že kolo není jen volnočasová sportovní aktivita, ale i dopravní prostředek, kterým se lze každodenně dostávat do zaměstnání, škol a k jiným veřejným službám. Spolu s tím je nutná i tvorba pro cyklisty příjemného městského prostředí, zajištění jejich bezpečnosti a plynulosti jízdy. Proto jednáme s úřady, účastníme se kulatých stolů a snažíme se být u toho, když se o něčem rozhoduje. Už patnáctým rokem pořádáme cyklojízdu Libercem na kole, při níž upozorňujeme na problematická místa ve městě.

Kampaň „Do práce na kole 2017“ u nás vypukne Jarní cyklojízdou z Liberce a Jablonce do Vratislavic nad Nisou, která se uskuteční 20. dubna. Slavnostní vyhodnocení, vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve čtvrtek 8. června před Libereckou radnicí. Hlavní cenou soutěže je letos skládací kolo darované firmou ELBIKES.CZ a medaile, které vyrobili skláři ze společnosti PRECIOSA. Dále se můžete těšit na cyklovybavení od cykloobchodu REDEIGHT a BRONEC, poukázky na zapůjčení lodí na splutí Jizery, sýry od Italské sýrárny La Formaggeria, kávu a suché plody od Pražírny kávy APe Křižany či soudek piva ze Svijan.

Celou kampaň by nebylo možné uskutečnit bez podpory Libereckého kraje a Statutárního města Liberec.