Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/cykliste.cz/cykliste.cz/new_test/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 30
Známkování cyklopolitiky | Cyklisté Liberecka
Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Známkování cyklopolitiky

Známkování cyklopolitiky není kompasem pro nerozhodnuté voliče před volbami, jak se mnozí mylně domnívají. Vybírat stranu podle jednoho často opomíjeného parametru je bláhové. Stejně tak není cílem preferovat jednu stranu, ale měřit všem stranám stejně.

Cílem známkování je naopak ukázat veřejnosti zábavnou formou, co pro ně politici připravili v oblasti cyklopolitiky. Od politiků je třeba žádat, aby průběžně pracovali na zlepšování podmínek pro cyklodopravu jako součásti udržitelné mobility, a tedy na vylepšování své cyklopolitiky. Ve známkování se pozná, pokud jen překlopili formulaci z minulého volebního programu do toho aktuálního a nevěnovali formulaci cyklopolitiky žádnou pozornost.

Při diskuzi s politikem může veřejnost nechat politika oznámkovat, aby se poučil od úspěšnějších stran a viděl, jak jeho záměry hodnotí veřejnost a jak si stojí ve srovníní s jinými stranami. Proto není známkování ukončené před volbami, jako bylo u voleb v roce 2010, ani nejsou názvy stran viditelné při známkování, aby se hodnotila pouze cyklopolitika té které strany, a nepromítaly se do známkování politické preference hodnotitele.

 

Cyklopolitiku ve volebních programech pro Předčasné sněmovní volby 2013 známkujte na

http://www.cykliste.cz/clanek/znamkovani-volby-do-poslanecke-snemovny-2013

 

Cyklopolitiku ve volebních programech pro Krajské volby v Libereckém kraji 2012 známkujte na

http://cykliste.cz/new_test/www/stary_web/?uid=&id=276&tg=1